PokyGem has logged 390 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Shrek the Musical

Shrek the Musical

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Michelle Wolf: Joke Show

Michelle Wolf: Joke Show

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blue Velvet Revisited

Blue Velvet Revisited

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Murder, My Sweet

Murder, My Sweet

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Laura

Laura

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry