Sort by

polarrism has logged 43 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★½
Edit this entry  
30
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★
Edit this entry  
29
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
28
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★
Edit this entry  
27
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
Edit this entry  
25
Eternals

Eternals

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Glass

Glass

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sing 2

Sing 2

2021
×
½
Edit this entry  
16
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★
Edit this entry  
15
Dog Star Man

Dog Star Man

1965
×
★★★
Edit this entry  
13
The Kid

The Kid

1921
×
★★★
Edit this entry  
13
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★½
Edit this entry  
12
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
11
Terkel in Trouble

Terkel in Trouble

2004
×
★★½
Edit this entry  
11
The Trouble with Terkel

The Trouble with Terkel

2017
×
Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Split

Split

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Airplane!

Airplane!

1980
×
Edit this entry  
09
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★
Edit this entry  
09
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★
Edit this entry  
06
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
04
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
04
2046

2046

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★½
Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
½
Edit this entry  
02
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★
Edit this entry