Sort by

polarrism has logged 45 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
36

36

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Edit this entry  
13
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Once Brothers

Once Brothers

2010
×
Edit this entry  
23
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Edit this entry  
01
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★
Edit this entry  
17
A Child’s Garden and the Serious Sea

A Child’s Garden and the Serious Sea

1991
×
★★★
Edit this entry  
17
Bambi

Bambi

1942
×
Edit this entry  
17
The Mission

The Mission

1999
×
★★★
Edit this entry  
17
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★½
Edit this entry  
17
Punishment Park

Punishment Park

1971
×
★★★★
Edit this entry  
16
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★½
Edit this entry  
16
Daisies

Daisies

1966
×
★★★
Edit this entry  
16
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★
Edit this entry  
16
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★
Edit this entry  
15
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★½
Edit this entry  
15
Pink Floyd: Live at Pompeii

Pink Floyd: Live at Pompeii

1972
×
★★★½
Edit this entry  
15
EO

EO

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★½
Edit this entry  
15
Shark Side of the Moon

Shark Side of the Moon

2022
×
½
Edit this entry  
15
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★
Edit this entry  
15
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Gavadon A: The Scribble Monster

Gavadon A: The Scribble Monster

1993
×
Edit this entry  
12
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Bakemonogatari

Bakemonogatari

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Hamilton

Hamilton

2020
×
½
Edit this entry  
25
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
War and Peace

War and Peace

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
War and Peace, Part IV: Pierre Bezukhov

War and Peace, Part IV: Pierre Bezukhov

1967
×
Edit this entry  
14
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★
Edit this entry  
02
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Edit this entry