Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Cow

Cow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Arrapaho

Arrapaho

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hustle

Hustle

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★½
Edit this entry  
25
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Angel

The Angel

1982
×
★★★★
Edit this entry  
23
Snows

Snows

1967
×
★★
Edit this entry  
23
Skagafjördur

Skagafjördur

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Empire

Empire

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Psycho

Psycho

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deftones - B-Sides & Rarities DVD

Deftones - B-Sides & Rarities DVD

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cremaster 5

Cremaster 5

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thumb Wars: The Phantom Cuticle

Thumb Wars: The Phantom Cuticle

1999
×
Read the review Edit this entry  
04
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★½
Edit this entry  
04
Cops

Cops

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
One Week

One Week

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
There's No End

There's No End

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Awakening

The Awakening

1990
×
★★★
Edit this entry  
20
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry