Sort by

🌑Paolo🌑 has logged 451 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Satantango

Satantango

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Haven't Done Sh*t This Year: Part 3

I Haven't Done Sh*t This Year: Part 3

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
I Haven't Done Sh*t This Year: Part 2

I Haven't Done Sh*t This Year: Part 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Haven't Done Sh*t This Year: Part 1

I Haven't Done Sh*t This Year: Part 1

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pokémon: Giratina and the Sky Warrior

Pokémon: Giratina and the Sky Warrior

2008
×
★½
Edit this entry  
23
Italian Spiderman

Italian Spiderman

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Buffalo Running

Buffalo Running

1883
×
Edit this entry  
19
Woman Throwing Baseball

Woman Throwing Baseball

1887
×
Edit this entry  
19
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cremaster 5

Cremaster 5

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Angst

Angst

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Oculus

Oculus

2013
×
★★½
Edit this entry  
15
Death Forest: Forbidden Forest

Death Forest: Forbidden Forest

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★
Edit this entry  
13
Maurice

Maurice

1987
×
★★★
Edit this entry  
13
Pulse

Pulse

2006
×
Read the review Edit this entry  
13
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Logistics

Logistics

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Cremaster 3

Cremaster 3

2002
×
Read the review Edit this entry  
12
Cremaster 2

Cremaster 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
#1 Fan: A Darkomentary

#1 Fan: A Darkomentary

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
Rehearsals for Retirement

Rehearsals for Retirement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Electric Dragon 80.000 V

Electric Dragon 80.000 V

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cremaster 5

Cremaster 5

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cremaster 1

Cremaster 1

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Passage of Venus

Passage of Venus

1874
×
Edit this entry  
09
Cremaster 4

Cremaster 4

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sallie Gardner at a Gallop

Sallie Gardner at a Gallop

1878
×
Read the review Edit this entry  
09
The Text of Light

The Text of Light

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sleep Has Her House

Sleep Has Her House

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Disintegration Loop 1.1

Disintegration Loop 1.1

2004
×
★★★★½
Edit this entry