Sort by

Polly ☀️ 🍹 ⛱️ has logged 22 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
365 Days

365 Days

2020
×
★
Read the review Edit this entry  
25
Every Little Step

Every Little Step

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
8:46

8:46

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Titanic

Titanic

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Neighbors

Neighbors

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Häxan

Häxan

1922
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Good Son

The Good Son

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Mandela Effect

The Mandela Effect

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry