Polly ☀️ 🍹 ⛱️ has logged 19 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
VHYes

VHYes

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Gallows Act II

The Gallows Act II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Yankee Doodle Dandy

Yankee Doodle Dandy

1942
×
★★★
Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★½
Edit this entry