ᵂᴵᴸᴸ has logged 12 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Damsel

Damsel

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Cleanse

The Cleanse

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Hey Arnold! The Movie

Hey Arnold! The Movie

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lovers

The Lovers

2015
×
½
Edit this entry  
02
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry