Sort by

ᵂᴵᴸᴸ has logged 250 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
29
The Killing Company

The Killing Company

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★
Edit this entry  
23
Chuck & Buck

Chuck & Buck

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Adventures of Mark Twain

The Adventures of Mark Twain

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★½
Edit this entry  
19
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Edit this entry  
17
Thomas and the Magic Railroad

Thomas and the Magic Railroad

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
A Cosmic Christmas

A Cosmic Christmas

1977
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fatman

Fatman

2020
×
★★
Edit this entry  
11
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Roger Dodger

Roger Dodger

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★
Edit this entry  
29
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Girlfight

Girlfight

2000
×
★★★½
Edit this entry  
18
Then Came You

Then Came You

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Flashback

Flashback

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★½
Edit this entry  
11
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Billy & Mandy's Big Boogey Adventure

Billy & Mandy's Big Boogey Adventure

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
Edit this entry  
05
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
★★★
Edit this entry