Sort by

Matt has logged 425 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scream Dream

Scream Dream

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alien Beasts

Alien Beasts

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Redneck Zombies

Redneck Zombies

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Boardinghouse

Boardinghouse

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Frozen Ghost

The Frozen Ghost

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dorm That Dripped Blood

The Dorm That Dripped Blood

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Abominable Snowman

The Abominable Snowman

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Home for the Holidays

Home for the Holidays

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Secret Santa

Secret Santa

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shredder

Shredder

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Feeders 2: Slay Bells

Feeders 2: Slay Bells

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Santa's Revenge

Black Santa's Revenge

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Night Before Christmas

The Night Before Christmas

1913
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dismembering Christmas

Dismembering Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hypothermia

Hypothermia

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Devil Next Door

The Devil Next Door

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Snowbeast

Snowbeast

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Criminally Insane 2

Criminally Insane 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Criminally Insane

Criminally Insane

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trial 4

Trial 4

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Blood Lake

Blood Lake

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tales from the Quadead Zone

Tales from the Quadead Zone

1987
×
Read the review Edit this entry  
26
Black Devil Doll from Hell

Black Devil Doll from Hell

1984
×
Read the review Edit this entry  
25
Video Violence

Video Violence

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sledgehammer

Sledgehammer

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Feeders

Feeders

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Seven Blood-Stained Orchids

Seven Blood-Stained Orchids

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Winter's Blood

Winter's Blood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Day of the Dead 2: Contagium

Day of the Dead 2: Contagium

2005
×
Read the review Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Trial by Media

Trial by Media

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Trauma

Trauma

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightmare

Nightmare

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Monsters Crash the Pajama Party

Monsters Crash the Pajama Party

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
An Evening of Edgar Allan Poe

An Evening of Edgar Allan Poe

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
House of the Long Shadows

House of the Long Shadows

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry