Sort by

Matt has logged 43 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mother Joan of the Angels

Mother Joan of the Angels

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Almost Human

Almost Human

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Strip Nude for Your Killer

Strip Nude for Your Killer

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frankenstein's Castle of Freaks

Frankenstein's Castle of Freaks

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Attack of the 50 Foot Woman

Attack of the 50 Foot Woman

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ruby

Ruby

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Long Hair of Death

The Long Hair of Death

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Dungeonmaster

The Dungeonmaster

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Warning

The Last Warning

1928
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Harvest

Blood Harvest

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cut-Throats Nine

Cut-Throats Nine

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bad Ronald

Bad Ronald

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
From Beyond the Grave

From Beyond the Grave

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lust for a Vampire

Lust for a Vampire

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monster Dog

Monster Dog

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Nightwatch

Nightwatch

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Day of the Triffids

The Day of the Triffids

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Patrick

Patrick

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mafu Cage

The Mafu Cage

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Slugs

Slugs

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Grandmother's House

Grandmother's House

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Invisible Woman

The Invisible Woman

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Killer Eye

The Killer Eye

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Bliss

Bliss

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I See You

I See You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Haunting of Julia

The Haunting of Julia

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cathy's Curse

Cathy's Curse

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blind Beast

Blind Beast

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nightmare

Nightmare

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The House by the Lake

The House by the Lake

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry