martika has logged 29 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
Edit this entry  
25
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Contact

Contact

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read prior review Edit this entry  
22
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★½
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Read prior review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Promise

The Promise

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Falling Cat

Falling Cat

1894
×
Edit this entry  
15
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Splice

Splice

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Magic Magic

Magic Magic

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hurricane Bianca

Hurricane Bianca

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Girl King

The Girl King

2015
×
Edit this entry  
05
The Circle

The Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Straight Outta OZ

Straight Outta OZ

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry