Sort by

martika has logged 25 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Kiss of the Vampire

The Kiss of the Vampire

1963
×
★★½
Edit this entry  
30
Embrace of the Vampire

Embrace of the Vampire

1995
×
Read the review Edit this entry  
29
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Crucible of the Vampire

Crucible of the Vampire

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Leptirica

Leptirica

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Female Vampire

Female Vampire

1973
×
★★★
Edit this entry  
20
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★
Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Vampire Doll

The Vampire Doll

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vampires

Vampires

1998
×
★★
Edit this entry  
14
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★½
Edit this entry  
13
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
Read the review Edit this entry  
13
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Again

Again

2016
×
Edit this entry  
11
Blood: The Last Vampire

Blood: The Last Vampire

2009
×
Edit this entry  
10
Blood: The Last Vampire

Blood: The Last Vampire

2000
×
★★★★
Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Curse of the Vampires

Curse of the Vampires

1966
×
Edit this entry  
02
The Vampire

The Vampire

1957
×
★★
Edit this entry