Sort by

martika has logged 28 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Other Lamb

The Other Lamb

2019
×
★★
Edit this entry  
31
She-Devil

She-Devil

1989
×
★★
Edit this entry  
30
Junebug

Junebug

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Vampire

Little Vampire

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Changeling

Changeling

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Circle of Atonement

Circle of Atonement

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Captain Kronos: Vampire Hunter

Captain Kronos: Vampire Hunter

1974
×
★★★
Edit this entry  
23
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Playing Hide and Seek

Playing Hide and Seek

2020
×
Edit this entry  
16
Out of Africa

Out of Africa

1985
×
★★½
Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★
Edit this entry  
14
Capone

Capone

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Death in Venice

Death in Venice

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★
Edit this entry  
10
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry