Sort by

martika has logged 42 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Workers Leaving the Lumière Factory

Workers Leaving the Lumière Factory

1895
×
Edit this entry  
29
Coach

Coach

2010
×
★★½
Edit this entry  
29
No Man of God

No Man of God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evening

Evening

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Blacksmith

The Blacksmith

1922
×
Read the review Edit this entry  
23
Talking Heads

Talking Heads

1980
×
★★★½
Edit this entry  
22
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hanna

Hanna

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Last Family

The Last Family

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
No Good Deed

No Good Deed

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Tempo

Tempo

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Steve

Steve

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
A Subway Story

A Subway Story

2016
×
Edit this entry  
17
Bleed With Me

Bleed With Me

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Richard III

Richard III

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
May

May

2002
×
Read the review Edit this entry  
15
Basic Instinct 2

Basic Instinct 2

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Twins of Evil

Twins of Evil

1971
×
★★
Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fabric of You

The Fabric of You

2019
×
Edit this entry  
10
5150

5150

×
Edit this entry  
09
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Could Never Be Your Woman

I Could Never Be Your Woman

2007
×
★★
Edit this entry  
08
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Read the review Edit this entry  
06
Cursed

Cursed

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Tarantella

Tarantella

1990
×
Read the review Edit this entry  
03
Blood and Chocolate

Blood and Chocolate

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Violet & Daisy

Violet & Daisy

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pompeii

Pompeii

2019
×
Edit this entry  
01
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
A Royal Affair

A Royal Affair

2012
×
★★★
Edit this entry