Pond has logged 64 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Resolution

Resolution

2012
×
★★★
Edit this entry  
31
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pokémon the Movie White: Victini and Zekrom

Pokémon the Movie White: Victini and Zekrom

2011
×
★½
Edit this entry  
29
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Roman

Roman

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hush

Hush

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Errementari: The Blacksmith and the Devil

Errementari: The Blacksmith and the Devil

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
May

May

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade II

Blade II

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Manos: The Hands of Fate

Manos: The Hands of Fate

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Oath

The Oath

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Mary

American Mary

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
XX

XX

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Teeth

Teeth

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rebirth

Rebirth

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Apostle

Apostle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
306 Hollywood

306 Hollywood

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Carrie

Carrie

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mercy

Mercy

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Calibre

Calibre

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shine

Shine

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Museo

Museo

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
Read the review Edit this entry