Sort by
  • My Best Friend's Exorcism

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Umma

    ★★★

  • Incantation

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • We Need to Do Something

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★★

  • The Power

    ★★★½

  • Homunculus

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Cadaver

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★½

  • The Way of the Househusband

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Tales from the Hood 3

    ★★★★½

  • Caveat

    ★★★★

  • Let's Scare Julie

    ★★★½

  • Death of Me

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • The Block Island Sound

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Not Quite Dead Yet

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★

  • The Vanished

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • His House

    ★★★★★

  • Rattlesnake

    ★★

  • Eli

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • 1BR

    ★★★

  • Spiral

    ★★★★

  • A.M.I.

    ★★

  • Porno

    ★★★½

  • The Influence

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Assimilate

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Drone

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★★½

  • Koko-di Koko-da

    ★★★

  • Antidote

    ½

  • It Comes

    ★★★★½

  • Door Lock

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Scary Stories

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Soul to Keep

    ★★★