Blake has logged 31 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Gift

The Gift

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kes

Kes

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Report

The Report

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fires on the Plain

Fires on the Plain

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Locke

Locke

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Blob

The Blob

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Detail

The Last Detail

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Being There

Being There

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Creep

Creep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry