Sort by

Blake has logged 16 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Vault

The Vault

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Where Danger Lives

Where Danger Lives

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tower

Tower

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
The Night of the Iguana

The Night of the Iguana

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moby Dick

Moby Dick

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry