Sort by

Chris has logged 200 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Get Hard

Get Hard

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Man with Bogart's Face

The Man with Bogart's Face

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Sisters

Sisters

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Orange County

Orange County

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
Tuff Turf

Tuff Turf

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
Read the review Edit this entry  
14
The Brain

The Brain

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Killpoint

Killpoint

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frank

Frank

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Edit this entry  
09
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Conspiracy

The Conspiracy

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
R100

R100

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ghost Town

Ghost Town

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dangerous Men

Dangerous Men

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Adult Beginners

Adult Beginners

2014
×
★★
Edit this entry  
31
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hallucinations

Hallucinations

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Screams of a Winter Night

Screams of a Winter Night

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Monsters Crash the Pajama Party

Monsters Crash the Pajama Party

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
200 Cigarettes

200 Cigarettes

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Torchlight

Torchlight

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frankenstein Island

Frankenstein Island

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Cursed

Cursed

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Child

The Child

1977
×
★★★
Edit this entry  
18
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Edit this entry