Sort by

Mister Cap has logged 36 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eiffel

Eiffel

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Rio Lobo

Rio Lobo

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Emergency

Emergency

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dog

Dog

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big Jake

Big Jake

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun

Top Gun

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Valet

The Valet

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Two Faces of Dr. Jekyll

The Two Faces of Dr. Jekyll

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sons of Katie Elder

The Sons of Katie Elder

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Horse Soldiers

The Horse Soldiers

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Firestarter

Firestarter

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Requin

The Requin

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Constantine: The House of Mystery

Constantine: The House of Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Pentaverate

The Pentaverate

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Gorgon

The Gorgon

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Meltdown: Three Mile Island

Meltdown: Three Mile Island

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Taste of Fear

Taste of Fear

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Snoopy Presents: To Mom (and Dad), With Love

Snoopy Presents: To Mom (and Dad), With Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Comeback Trail

The Comeback Trail

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Chisum

Chisum

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rio Grande

Rio Grande

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry