Sort by

poppy has logged 378 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Career Girls

Career Girls

1997
×
★★★★
Edit this entry  
15
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★★½
Edit this entry  
25
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Edit this entry  
24
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Edit this entry  
24
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Double

The Double

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★½
Edit this entry