Sort by

pops has logged 1,206 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Death of Maria Malibran

The Death of Maria Malibran

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Mouse Wreckers

Mouse Wreckers

1949
×
★★★½
Edit this entry  
30
99.9: The Frequency of Terror

99.9: The Frequency of Terror

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
Submit to Me

Submit to Me

1985
×
★★★½
Edit this entry  
30
Submit to Me Now

Submit to Me Now

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
Fingered

Fingered

1986
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Beast Must Die

The Beast Must Die

1952
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Silver and the Cross

The Silver and the Cross

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Rouges Silences

Rouges Silences

1979
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Palanquin Carrier Magistrate

The Palanquin Carrier Magistrate

1935
×
★★★★
Edit this entry  
28
Shutter

Shutter

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Farewell, My Lovely

Farewell, My Lovely

1975
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Big Sleep

The Big Sleep

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Habitat

Habitat

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Premonition

Premonition

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
Holidaze, 1994

Holidaze, 1994

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
Razorback

Razorback

1984
×
★★★★
Edit this entry  
21
France

France

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
17
Female Vampire

Female Vampire

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
December Hide-and-Go-Seek

December Hide-and-Go-Seek

1993
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mystery in Mexico

Mystery in Mexico

1948
×
★★★½
Edit this entry  
13
Photodiary '87

Photodiary '87

1987
×
★★★
Edit this entry  
13
Photodiary

Photodiary

1986
×
★★★
Edit this entry  
13
Drill

Drill

1983
×
★★★½
Edit this entry  
13
Box

Box

1982
×
★★★
Edit this entry  
13
Grim

Grim

1985
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ghost

Ghost

1984
×
★★★
Edit this entry  
13
Screw

Screw

1982
×
★★★
Edit this entry  
13
Spacy

Spacy

1981
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Bones

The Bones

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Meditation

Meditation

1971
×
★★★½
Edit this entry  
12
Solar Breath

Solar Breath

2002
×
★★★
Edit this entry  
12
Reverberlin

Reverberlin

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Trancers

Trancers

1984
×
★★★½
Edit this entry  
11
Puccini Conservato

Puccini Conservato

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
Sshtoorrty

Sshtoorrty

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Triage

Triage

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Living Room

The Living Room

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
Prelude

Prelude

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
11
*Corpus Callosum

*Corpus Callosum

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Frozen

Frozen

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
La Madre

La Madre

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Twelve

Twelve

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry