• Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Loki

  • Seance

    ★★

  • Great White

  • Army of the Dead

    ★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Prisoners of the Ghostland

  • In the Earth

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Censor

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★½

  • The Wolf of Snow Hollow

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Come True

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★½

  • Record Safari

    ★★★

  • The Plot Against America

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Shirley

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Night House

    ★★★½