Blair has logged 94 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
Altered States

Altered States

1980
×
★½
Edit this entry  
25
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
20
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Among the Living

Among the Living

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Preservation

Preservation

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hallow

The Hallow

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stung

Stung

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Edit this entry  
01
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★½
Edit this entry  
29
Anguish

Anguish

1987
×
★★
Edit this entry  
28
Baby Blood

Baby Blood

1990
×
★★★½
Edit this entry  
27
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Cemetery of Terror

Cemetery of Terror

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maniac

Maniac

1980
×
★★★
Edit this entry  
23
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Dungeonmaster

The Dungeonmaster

1984
×
Read the review Edit this entry  
21
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
20
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★★
Edit this entry  
08
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Lost After Dark

Lost After Dark

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Bloodsucking Bastards

Bloodsucking Bastards

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cooties

Cooties

2014
×
★½
Edit this entry  
05
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tombs of the Blind Dead

Tombs of the Blind Dead

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Session 9

Session 9

2001
×
★★½
Edit this entry  
02
Ænigma

Ænigma

1987
×
★★★
Edit this entry  
01
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry