Sort by

ariana has logged 20 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Edit this entry  
19
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
Edit this entry  
16
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry