• Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Yang Tak Tergantikan

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Holidate

    ★★½

  • Sejuta Sayang Untuknya

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Doorman

    ★★

  • Warkop DKI Reborn 4

  • Whipped

    ★½

  • Benyamin the Troublemaker 2

  • The New Mutants

    ★★

  • Crazy Awesome Teachers

    ★★

  • Project Power

    ★★½

  • Host

    ★★½

  • Deep Blue Sea 3

    ★★

  • Unhinged

    ★★

  • Peninsula

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • #Alive

    ★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Tigertail

    ★★★½

  • Mulan

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • Bloodshot

    ★★

  • #FriendButMarried 2

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Time to Hunt

    ★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★½

  • Toko Barang Mantan

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • The Present

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The End of Doel's Love Story

    ★★

  • Revisiting Hope

  • Underwater

    ★★★

  • One Day We'll Talk About Today

    ★★★

  • Dolittle

    ★★

  • Ashfall

    ★★★

  • Imperfect

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Something Old, New, Borrowed and Blue

  • Line of Duty

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Playing with Fire

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Love for Sale 2

    ★★½

  • Countdown

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Impetigore

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★½

  • Wonder Woman: Bloodlines

    ★★½

  • Code 8

    ★★½