Sort by

Kev has logged 53 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Open Your Eyes

Open Your Eyes

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Avengers

The Avengers

2012
×
Read the review Edit this entry  
29
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Benny & Joon

Benny & Joon

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cedar Rapids

Cedar Rapids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Others

The Others

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Big

Big

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Monos

Monos

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Safe

Safe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry