Sort by

Kev has logged 31 entries for films during June 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Birth

Birth

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jennifer Lopez: Halftime

Jennifer Lopez: Halftime

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Splendor

American Splendor

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry