Mike has logged 116 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
The Dead Girl

The Dead Girl

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
Candy

Candy

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The River Murders

The River Murders

2011
×
★★
Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
What Happened, Brittany Murphy?

What Happened, Brittany Murphy?

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★½
Edit this entry  
16
Tiny: The Life of Erin Blackwell

Tiny: The Life of Erin Blackwell

2016
×
★★
Edit this entry  
14
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Count Me In

Count Me In

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Fleetwood Mac: Destiny Rules

Fleetwood Mac: Destiny Rules

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Streetwise

Streetwise

1984
×
★★★½
Edit this entry  
29
American Woman

American Woman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Lie

The Lie

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Kids

Kids

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★
Edit this entry  
12
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Terry Kath Experience

The Terry Kath Experience

2016
×
★★★
Edit this entry