Sort by
  • Barbie

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • Joy Ride

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Swarm

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Somebody I Used to Know

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Missing

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Project Wolf Hunting

    ★½

  • Sick

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • The Blackening

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★

  • Of an Age

    ★★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Skinamarink

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Funny Pages

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Sick of Myself

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Men

    ★★

  • God's Creatures

    ★★★

  • Senior Year

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Umma

    ★★

  • Deep Water

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Studio 666

    ★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • The Outwaters

    ★★

  • Wake

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Watcher

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Backrooms (Found Footage)

  • The 355

    ★★

  • Station Eleven

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★