DYL has logged 59 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mulan

Mulan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Safe Haven

Safe Haven

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
We're Back! A Dinosaur's Story

We're Back! A Dinosaur's Story

1993
×
★★½
Edit this entry  
24
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★
Edit this entry  
22
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Read It and Weep

Read It and Weep

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★
Edit this entry  
18
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Now You See It...

Now You See It...

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★
Edit this entry  
13
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry