Sort by
  • Have You Seen This Woman?

  • Blonde

  • The Eternal Daughter

    ★★★★

  • Saint Omer

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • TÁR

  • Mrs. Harris Goes to Paris

  • Des Amandiers aux Amandiers

  • Minions: The Rise of Gru

  • Lagom

  • Irma Vep

    ★★★★★

  • Stars at Noon

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

  • Don Juan

    ★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Corsage

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

  • The Staircase

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Heroes

  • Working Class Heroes

  • How I Learned to Fly

  • The Passengers of the Night

    ★★★★½

  • Both Sides of the Blade

    ★★★½

  • The Line

    ★★★★

  • Flux Gourmet

  • And Just Like That… The Documentary

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Waiting for Bojangles

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • How to Please a Woman

    ★★½

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

  • Atalante Christine

  • Encanto

    ★★★★★

  • It's Not So Bad to Be Human

  • Floodland

  • Telenovela Grey-Scale in Color

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Guermantes

    ★★½

  • The Accusation

  • Dear Evan Hansen

  • Happening

    ★★★★

  • Official Competition

    ★★★★

  • Sundown

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Cinderella

    ★★

  • The Power of the Dog

  • Madeleine Collins

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Full Time

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Bad Blood

  • As Far as I Can Walk

    ★★★

  • The Staffroom

    ★★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Vortex

  • Memoria

  • France

    ★★★½

  • Hold Me Tight

    ★★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • Deception

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★★

  • Anaïs in Love

    ★★★★

  • Murina

    ★★★½