Chris has logged 29 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bubba the Redneck Werewolf

Bubba the Redneck Werewolf

2014
×
Edit this entry  
28
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★½
Edit this entry  
26
Spun

Spun

2002
×
★★
Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
Edit this entry  
25
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★
Edit this entry  
24
The House I Live In

The House I Live In

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
Edit this entry  
21
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★½
Edit this entry  
20
Antrum

Antrum

2018
×
Edit this entry  
20
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hannibal Buress: Miami Nights

Hannibal Buress: Miami Nights

2020
×
Edit this entry  
18
Bruce Lee: A Warrior's Journey

Bruce Lee: A Warrior's Journey

2000
×
Edit this entry  
18
Phenomena

Phenomena

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★½
Read prior review Edit this entry  
17
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Houses October Built 2

The Houses October Built 2

2017
×
Edit this entry  
11
The Houses October Built

The Houses October Built

2014
×
★½
Edit this entry  
10
Jim Jefferies: Intolerant

Jim Jefferies: Intolerant

2020
×
Edit this entry  
05
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★½
Edit this entry  
02
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Fubar

Fubar

2002
×
★★
Read prior review Edit this entry