Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Letter from an Unknown Woman

Letter from an Unknown Woman

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
25
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★½
Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★½
Edit this entry  
08
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
31
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★½
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Edit this entry  
31
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Edit this entry  
29
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★
Edit this entry  
29
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★
Edit this entry  
27
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★
Edit this entry  
01
Level Sixteen

Level Sixteen

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
After We Collided

After We Collided

2020
×
Edit this entry  
28
After

After

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
American Pie

American Pie

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Lie

The Lie

2018
×
Edit this entry  
15
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★
Edit this entry  
12
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Edit this entry