Sort by

potatobutler has logged 116 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Starship

Starship

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blind Date

Blind Date

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paterson

Paterson

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Braven

Braven

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pokémon the Movie: Hoopa and the Clash of Ages

Pokémon the Movie: Hoopa and the Clash of Ages

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
02
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Heartthrob

Heartthrob

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Dope

Dope

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Feminists: What Were They Thinking?

Feminists: What Were They Thinking?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Game Night

Game Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
Edit this entry  
10
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Feels

The Feels

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Margaret Cho: PsyCHO

Margaret Cho: PsyCHO

2015
×
Read the review Edit this entry  
03
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
Edit this entry  
30
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry