• Sound of Metal

    ★★★½

  • The Silencing

    ★★½

  • News of the World

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Palmer

    ★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Run Hide Fight

    ½

  • Project Power

    ★★½

  • An American Pickle

  • The 12th Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Us

    ★★

  • Honest Thief

    ½

  • Slumdog Millionaire

    ★★★

  • Sleepy Hollow

    ★★★½