Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Four Hours at the Capitol

Four Hours at the Capitol

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Silverton Siege

Silverton Siege

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Bubble

The Bubble

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fresh

Fresh

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Cake

The Cake

2001
×
Read the review Edit this entry  
10
Christine

Christine

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
Encanto

Encanto

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
03
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Deceit

Deceit

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Rookie

The Rookie

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Worth

Worth

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tolkien

Tolkien

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The New Pope

The New Pope

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
World Trade Center

World Trade Center

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Together

Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Veronica Guerin

Veronica Guerin

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Greta

Greta

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry