Ronan has logged 111 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The People Next Door

The People Next Door

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Escape Room

Escape Room

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Monster

Monster

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Des

Des

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Angela's Ashes

Angela's Ashes

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
#Alive

#Alive

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Land Without God

Land Without God

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red Lights

Red Lights

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
Read the review Edit this entry  
24
Dracula

Dracula

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Secret of Roan Inish

The Secret of Roan Inish

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wimbledon

Wimbledon

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Godard Mon Amour

Godard Mon Amour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Olla

Olla

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Perfect Storm

The Perfect Storm

2000
×
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frank

Frank

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fall

The Fall

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Extraction

Extraction

2020
×
Read the review Edit this entry