PowWow has logged 454 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Villains

Villains

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Tigers Are Not Afraid

Tigers Are Not Afraid

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Code 8

Code 8

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Prophecy

Prophecy

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Golem

The Golem

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Die, Monster, Die!

Die, Monster, Die!

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Girl in Room 2A

The Girl in Room 2A

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Shiny Shrimps

The Shiny Shrimps

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Traitor

The Traitor

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Phobia

Phobia

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Penda's Fen

Penda's Fen

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dracula's Dog

Dracula's Dog

1978
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Fan

The Fan

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Murders in the Rue Morgue

Murders in the Rue Morgue

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Amityville: Dollhouse

Amityville: Dollhouse

1996
×
Read the review Edit this entry  
23
Kingdom of the Spiders

Kingdom of the Spiders

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Amityville: A New Generation

Amityville: A New Generation

1993
×
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Amityville 1992: It's About Time

Amityville 1992: It's About Time

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bloody Sect

Bloody Sect

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Vineyard

The Vineyard

1989
×
Read the review Edit this entry  
17
Beyond the Door III

Beyond the Door III

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Amityville: The Evil Escapes

Amityville: The Evil Escapes

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Berserker

Berserker

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Shed

The Shed

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Klaus

Klaus

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beyond Evil

Beyond Evil

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
Read the review Edit this entry  
10
The King

The King

2019
×
Read the review Edit this entry