Sort by

PowWow has logged 54 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hound of the Baskervilles

The Hound of the Baskervilles

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Gorilla

The Gorilla

1939
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Revolt of the Zombies

Revolt of the Zombies

1936
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Golem

The Golem

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Lisey's Story

Lisey's Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kandisha

Kandisha

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Memoria

Memoria

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Emergency Declaration

Emergency Declaration

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The Restless

The Restless

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nitram

Nitram

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Casablanca Beats

Casablanca Beats

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
France

France

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Story of My Wife

The Story of My Wife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Belle

Belle

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
A Hero

A Hero

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Three Floors

Three Floors

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moneyboys

Moneyboys

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Stronghold

The Stronghold

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Brothers and I

My Brothers and I

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ali & Ava

Ali & Ava

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let It Be Morning

Let It Be Morning

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Flag Day

Flag Day

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Unclenching the Fists

Unclenching the Fists

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Divide

The Divide

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bloody Oranges

Bloody Oranges

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Where Is Anne Frank

Where Is Anne Frank

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lingui: The Sacred Bonds

Lingui: The Sacred Bonds

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
La Civil

La Civil

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
To Chiara

To Chiara

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Everything Went Fine

Everything Went Fine

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry