Sort by

Pranav has logged 59 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
29
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★½
Edit this entry  
26
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moon Garden

Moon Garden

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bait

Bait

×
Read the review Edit this entry  
22
All Jacked Up and Full of Worms

All Jacked Up and Full of Worms

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ringworms

Ringworms

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
FP 4EVZ

FP 4EVZ

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
Kickstart My Heart

Kickstart My Heart

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Razzennest

Razzennest

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Microscope

The Microscope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Influencer

Influencer

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Evil Is Inside

The Evil Is Inside

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Creator

Creator

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
HeBGB TV

HeBGB TV

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brain Death

Brain Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Man Cow: Demon of the Cream

Man Cow: Demon of the Cream

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Obstacle Corpse

Obstacle Corpse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Art House

Art House

×
Read the review Edit this entry  
21
Reel Trouble

Reel Trouble

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kamathipura

Kamathipura

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
In the Big Yard Inside the Teeny-Weeny Pocket

In the Big Yard Inside the Teeny-Weeny Pocket

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kerplunky!

Kerplunky!

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Self-Actualization of the Werewolf Woman

Self-Actualization of the Werewolf Woman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Leopard Heels

Leopard Heels

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Walking Against the Rain

Walking Against the Rain

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Flesh

In the Flesh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
BALL LIGHTNING

BALL LIGHTNING

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Teratoma

Teratoma

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
What a Harvest

What a Harvest

×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I, Adonis

I, Adonis

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
City of Angels: The Mayor's Decree

City of Angels: The Mayor's Decree

×
Read the review Edit this entry  
20
Unagi

Unagi

×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Unbidden

Unbidden

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Seaborne

Seaborne

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
We Wanted Children

We Wanted Children

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
7 Minutes in Hell

7 Minutes in Hell

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Larvae

Larvae

×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Repression

Repression

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sinphony: A Clubhouse Horror Anthology

Sinphony: A Clubhouse Horror Anthology

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Walking the Streets of Moscow

Walking the Streets of Moscow

1964
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
Edit this entry  
18
Solaris

Solaris

1972
×
★★★½
Edit this entry