Sort by

ghost ⚢ has logged 353 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Creep

Creep

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tangled Ever After

Tangled Ever After

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Open Season 2

Open Season 2

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Beethoven

Beethoven

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bolt

Bolt

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
#Alive

#Alive

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry