Sort by

ghost ⚢ has logged 59 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
Read the review Edit this entry  
31
Replicas

Replicas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Summer Catch

Summer Catch

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Accepted

Accepted

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hangover

The Hangover

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Devil Below

The Devil Below

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deadcon

Deadcon

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Demonic

Demonic

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hostel

Hostel

2005
×
Read the review Edit this entry  
24
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Senseless

Senseless

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Freaks

Freaks

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Robots

Robots

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
1BR

1BR

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Major Payne

Major Payne

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
The Darkness

The Darkness

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Possession

The Possession

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Do... Until I Don't

I Do... Until I Don't

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry