• Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Gulabo Sitabo

    ★★★½

  • The Long Goodbye

  • Thappad

    ★★★★

  • Bala

  • Housefull 4

  • Neville Shah Going Downhill

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Bombay Rose

    ★★★★

  • Super 30

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Kesari

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Gully Boy

    ★★★★

  • Photograph

    ★★★★

  • Thackeray

    ★★½

  • Simmba

    ★★★

  • Zero

    ★★

  • K.G.F: Chapter 1

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • 2.0

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★½

  • Thugs of Hindostan

    ★★

  • Badhaai Ho

    ★★★★

  • Andhadhun

    ★★★★

  • Pariyerum Perumal

    ★★★★½

  • The Man Who Feels No Pain

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Tumbbad

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Sanju

    ★★★½

  • Parmanu: The Story of Pokhran

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Raazi

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • 102 Not Out

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • October

    ★★★★½

  • Blackmail

    ★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★

  • Raid

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Ferdinand

  • Coco

    ★★★★½

  • Village Rockstars

    ★★★★½

  • It

  • Toilet: A Love Story

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Tubelight

  • Hindi Medium

  • Wonder Woman

  • Bāhubali 2: The Conclusion

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★★★

  • The Boss Baby

  • Badrinath Ki Dulhania

  • The Ghazi Attack

  • Newton

    ★★★★

  • Jolly LLB 2

  • The Lego Batman Movie