Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lucky Chan-sil

Lucky Chan-sil

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Iron Rose

The Iron Rose

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ala Vaikunthapurramuloo

Ala Vaikunthapurramuloo

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ravening

Ravening

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Chhoti Si Baat

Chhoti Si Baat

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Strange Color of Your Body's Tears

The Strange Color of Your Body's Tears

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deep End

Deep End

1970
×
★★★½
Edit this entry  
24
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Szamanka

Szamanka

1996
×
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Moving On

Moving On

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Gentle Breeze in the Village

A Gentle Breeze in the Village

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Despite the Night

Despite the Night

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
An Audience with Adele

An Audience with Adele

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Ida

Ida

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kisapmata

Kisapmata

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Green Snake

Green Snake

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brochevarevaru Ra

Brochevarevaru Ra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Heart Attack

Heart Attack

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry