• Fire Island

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Men

    ★★★

  • Senior Year

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • All the Old Knives

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Umma

    ★★

  • Ambulance

    ★★

  • Phoenix Rising

  • X

    ★★

  • The Lost City

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Contractor

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Three Months

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • ASSEMBLED: The Making of Eternals

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★½

  • Alice

    ★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★★★

  • Master

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Green Planet

    ★★★★★

  • The 355

    ★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Station Eleven

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Landscapers

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • An Audience with Adele

    ★★★★★

  • Adele One Night Only

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Ciao Alberto

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • The Manor

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Maid

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Wolf

    ★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Help

    ★★★

  • My Son

    ★★★

  • The Humans

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Wildhood

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★