Sort by

Jonathan has logged 14 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grass Is Greener

The Grass Is Greener

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lovelorn Leghorn

Lovelorn Leghorn

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rabbit of Seville

Rabbit of Seville

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Life and Death of Colonel Blimp

The Life and Death of Colonel Blimp

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry