• The Harder They Fall

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • America: The Motion Picture

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Skater Girl

    ★★★★

  • Infinite

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • F9

  • Cruella

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • North Hollywood

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Boogie

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Cherry

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★

  • Together Together

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • Monster Hunter

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Monster

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★

  • 5 to 7

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Ruby Sparks

    ★★★½

  • The Intouchables

    ★★★★

  • 50/50

    ★★★★

  • Easy A

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Welcome to the Sticks

    ★★★★