pravin has logged 72 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
Read the review Edit this entry  
19
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
5 to 7

5 to 7

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Welcome to the Sticks

Welcome to the Sticks

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cherry

Cherry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Skater Girl

Skater Girl

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Infinite

Infinite

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Monster

Monster

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry